شورای سبز

شورای ساختمان سبز ایران، تشکلی غیر دولتی و غیر انتفاعی وابسته به انجمن مدیریت سبز ایران است. این شورا بعنوان یک نهاد تخصصی مستقل که با اعضا فعال متخصص خود اداره و مدیریت می گردد با هدف ترویج مبانی ساختمان سبز به منظور حفظ محیط زیست و ارتقاء توسعه پایدار در ایران از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز نموده است.

سه کنج

یکی از مشکلات پیش روی معماران امروز ایران، جدا بودن معماری از زندگی روزمره ی اقشار زیادی از مردم است. معماری همانقدر که از سوی دهک‌های بالای درآمدی و کارفرمایان دولتی به رسمیت شناخته می شود، از سوی تعداد زیادی از مردم پدیده ای ناآشناست. البته همان مردم همواره به الگوهای سنتی معماری عادت دارند. اما معماری به معنای راهی برای تفکر به راه های جدید زیستن در محیط مصنوع، همچنان پس از سال ها از حضور معماری نوین ایرانی همچنان برای بسیاری از مردم بی معناست.

چه بسا راه های زیادی برای معرفی و آشنا کردم عموم مردم با معماری وجود داشته باشد، از جمله استفاده از بسترهای طراحی باز؛ و چه جایی بهتر از خانه؟ جایی که برای ما مانوس است و کسی بهتر از خود ما نمی تواند آن را طراحی کند. اپلیکیشن طراحی داخلی و دکوراسیون سه کنج تلاشی است برای رسیدن به این هدف. در این اپلیکیشن، کاربرانی که به طراحی داخلی علاقمند هستند دست به کار طراحی فضای مورد نظر خود می شوند. فضاها از پیش تعیین شده اند و کاربر فقط به چیدمان فضا می پردازد. چنین کاربری نگاه متفاوتی به فضا، معماری و طراحی داخلی خواهد داشت و با درک اهمیت و ظرافت کار طراحان و معماران، برای آینده ی زندگی خود امور مربوطه را با آگاهی بیشتری از ارزش کار معماران به آنها خواهد سپرد.

فکر نو

فکرنو ، تجربه یک انتخاب آگاهانه

فکرنو مجموعه ای شامل کتاب های معماری ، شهرسازی و نظام مهندسی

فهرست